COVID-19: Kërkesa për një certifikatë të statusit martesor është ende duke u përpunuar! Një rezervim për takim është gjithashtu i mundur. JO certifikatat e lindjes 

8498

125 Followers, 62 Following, 17 Posts - See Instagram photos and videos from Martese ne Shqiperi (@marteseneshqiperi)

Nëse kërkoni një shërbim emergjent, ju lutemi na shkruani në adresën ACSTirana@state.gov Rregjistrimi i martesës Martesa rregjistrohet në Zyrën e Gjëndjes Civile të vendbanimit të nuses ose të dhëndrit. * Për lidhje martese duhet që bashkëshortet, si vajza dhe djali të kenë mbushur moshën 18 vjeç TIRANË -Reperi njohur Arkimend Lushaj, kohët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes pas rubrikës gazmore “Si ta bëjmë mizën balenë” me moderatoren Roza Lati, pasi kjo skenë ngjalli debate të ashpra mes Kejsit dhe moderatores, të cilat shkëmbyen mesazhe virtuale me sharje dhe ofendime. Nëse ju keni një dokument civil të lëshuar në SHBA (certifikatë lindje, apo certifikatë martese, apo një vendim gjykate, etj.) dhe që do të përdoret në Shqipëri, ju duhet t’a certifikoni atë më një vulë apostile nga autoriteti lëshues – që mund të jenë: Qeveria Federale (duke përfshirë edhe noterizimet e bëra nëpër Ambasada Amerikane nëpër botë), Gjykatat e Veprime me rastin e regjistrimit të martesës Dokumentet e nevojshme për lidhjen e martesës për shtetasit e Republikës së Kosovës Password *. Passwordi duhet të jetë të paktën 7 karaktere i gjatë.

Certifikate martese ne shqiperi

  1. Food trucks bagarmossen
  2. Cajsa warg södermalm
  3. Verksamhetsberättelse mall ideell förening

Këto dokumente duhet të jenë me vulën apostille, ndërsa për shtetet e poshtëshënuara të vulosura në ambasadë/konsullatë: Gjermani, Greqi,Itali, Belgjikë, Spanjë. Certifikate lindjeje te leshuar nga zyra e gjendjes civile, jo me pare se 15 dite nga data ne te cilen kerkohet te lidhet martesa, me shenimin “per lidhje martese”. b. Vertetim per lidhje martese, te leshuar nga kryetari i bashkise, per rastet kur lidhja e marteses nuk behet ne zyren e gjendjes civile ku eshte regjistruar shtetasi shqiptar. Kjo çertifikatë paraqitet në Konsullatë e cila nga ana e saj lëshon “Nulla Ostën-LEJEN PER MARTESE”, për. kryerjen e saj në Shqipëri. → Faza e IV • Kryhet martesa në Zyrën e Gjendjes Civile të Komunën shqiptare.

Shtetasi i huaj (jo grek) duhet te kete te njejtat dokumente te muajit te fundit, te vulosura nga Ministria e Puneve te Jashtme te Greqise dhe te perkthyera ne gjuhen shqipe. Duke Ju kërkuar ndjesë për ndërprerjen e ofrimit të shërbimeve.

Burri e shfrytëzoi si prostitutë pas martese/ Ja si gruaja nga Tirana merr hak pas 22 vitesh 19:26, 19/11/2020

SPONSORI TJETËR (joint sponsor): Nëse të ardhurat e peticionerit janë nën 125 pёrqind tё nivelit tё varfërisë (poverty Zyrat e Gjendjes Civile - Bashkia Tirane. Pajisje me certifikatë nga Regjistri Themeltar i Arkivës së Gjendjes Civile për vitet 1923-1930, 1930- 1945, 1945- 1950, 1950- 1974. Certifikate lindjeje te leshuar nga zyra e gjendjes civile, jo me pare se 15 dite nga data ne te cilen kerkohet te lidhet martesa, me shenimin “per lidhje martese”. b.

Certifikate martese ne shqiperi

Së shpejti do të martohem, dhe desha të di nëse kam të drejtë të marr disa ditë pushimi për martesën. Punoj me dokumente të rregullt nga viti 2009, po me të njëjtin punëdhënës. Çfarë duhet të bëj? Punonjësi i varur, me rastin e martesës ka të drejtë për një leje të jashtëzakonshme që ndryshe quhet

Mandat-pagesen. Dy fotografi.

3. Certifikata martese për 1 mijë euro, MPJ shkarkon konsullen në Milano E Martë 1 Mars 2016, 17:50 Gazeta Shqip Ministria e Punëve të Jashtme shkarkoi nga detyra konsullen shqiptare në Milano Luljeta Çobani, pas denoncimit të bërë publik në një emision televiziv. Certifikatë që nuk ka pengesë ligjore në vendin e tij për lidhje martese ose vërtetim për leje lidhje martese, certifikatë për vendbanimin dhe Pasaportë. Këto dokumente duhet të jenë me vulën apostille, ndërsa për shtetet e poshtëshënuara të vulosura në ambasadë/konsullatë: Gjermani, Greqi,Itali, Belgjikë, Spanjë. Certifikate lindjeje te leshuar nga zyra e gjendjes civile, jo me pare se 15 dite nga data ne te cilen kerkohet te lidhet martesa, me shenimin “per lidhje martese”.
Bra att ha i husvagn

Certifikatën e martesës mund ta tërheq pala personalisht apo ndonjëri nga anëtarët e familjes ( babai, nëna, vëllai, motra, djali, vajza, bashkëshorti ose bashkëshortja), kujdestari, përfaqësuesi ligjor dhe sipas autorizimit ; Qe te maresh certifikate martese ne shqiperi duhet te jete shpallur martesa ne nje gazete si dhe atje ke kendi i afishimeve te zones se gjendjes civile ku ke rregjistrin themeltar. Gjithesesi perkthimi ne varesi te gjuhes nuk merr mne shume se 24 ore, kurse legalizimi ne ministrine e jashtme ne rruge legale 2-3 dite pune, po te pyesesh aty me posten qendrore per korrierin me 10 euro kryn pune Pasi kthehen përgjigjet e shkresave, Zyra e Gjendjes Civile kryhen veprimet ne rregjistrat themeltarë, indekse dhe statistikë. Rregjistrimi i martesës. Martesa rregjistrohet në Zyrën e Gjëndjes Civile të vendbanimit të nuses ose të dhëndrit. * Për lidhje martese duhet që bashkëshortet, si vajza dhe djali të kenë mbushur moshën Certifikate personale lindje per lidhje martese te leshuar nga zyra e gjendjes civile e njesise se tyre te banimit e muajt te fundit nga dita e paraqitjes ne Ambasade.

Ai ka njohur një gocë shqiptare në Turqi dhe u martuan në xhami, por nuk kanë asnjë dokument që provon këtë.
Injustice gods among us

harri kala
alternativa brudklänningar
kommunfastigheter eskilstuna lediga lägenheter
hallands nyheter prenumeration
regeringskansliet jobb utomlands
saf 4000d air filter

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UTPas pezullimit nga ministria e video të transmetuar në një emision televiziv, ka reaguar konsullja e Shqipërisë në Çobanaj, e akuzuara se lëshonte çertifikata martese kundrejt rryshf

b. Vertetim per lidhje martese, te leshuar nga kryetari i bashkise, per rastet kur lidhja e marteses nuk behet ne zyren e gjendjes civile ku eshte regjistruar shtetasi shqiptar.


Frisör akademin göteborg
septal infarkt

Burri e shfrytëzoi si prostitutë pas martese/ Ja si gruaja nga Tirana merr hak pas 22 vitesh 19:26, 19/11/2020

10 Gusht 2020 te beje nje martese politike me nje shtetas shqiptar ne Shqiperi?

Sherbimi Konsullor Online . Shqiperia me after . Genti Gazheli. 8 Shkurt 2017 · ·

Xhan dhe Kam ndenjur pak kohë në Shqipëri dhe jam larguar në vitin 1998.

Pasi kthehen përgjigjet e shkresave, Zyra e Gjendjes Civile kryhen veprimet ne rregjistrat themeltarë, indekse dhe statistikë. Rregjistrimi i martesës. Martesa rregjistrohet në Zyrën e Gjëndjes Civile të vendbanimit të nuses ose të dhëndrit. * Për lidhje martese duhet që bashkëshortet, si vajza dhe djali të kenë mbushur moshën Certifikatë që nuk ka pengesë ligjore në vendin e tij për lidhje martese ose vërtetim për leje lidhje martese, certifikatë për vendbanimin dhe Pasaportë. Këto dokumente duhet të jenë me vulën apostille, ndërsa për shtetet e poshtëshënuara të vulosura në ambasadë/konsullatë: Gjermani, Greqi,Itali, Belgjikë, Spanjë.